Vlad Chiricheș
Geburtsdatum 14.11.1989
Alter 34
Nat. Rumänien  Rumänien
Größe 1,84m
Vertrag bis -
Position Innenverteidiger
Fuß rechts
Akt. Verein FCSB
Interessierter Verein FCSB

Leistungsdaten: 23/24

Wettbewerbwettbewerb
Insgesamt 13--
6--
4--
3--
Wahrscheinlichkeit 0 %
0 %
Letzte Bewertung: 05.08.2023
Dieses Gerücht teilen

Vlad Chiriches to FCSB?

09.06.2023 - 01:54 Uhr
Din informațiile GSP, Vlad Chiricheș va oferi pe 7 iunie un răspuns ofertei primite din partea lui Gigi Becali. Chiricheș mai are un an de contract cu Cremonese, dar, în cazul în care va alege să semneze cu FCSB, speră să-și rezilieze amiabil înțelegerea
Gigi Becali a avut două abordări diferite în cazul fundașului.

Inițial, a declarat pe 28 mai că „Aștept în continuare cu mare încredere răspunsul de la Chiricheș, iar dacă până acum nu mi-a dat un «nu», atunci încep să am chiar mari speranțe că el îmi va accepta oferta”. Ulterior, pe 1 iunie, patronul FCSB a schimbat strategia: „Chiricheș? Nu știu despre ce vorbiți. Omul ăsta mai are contract doi ani, îi facem rău. Dacă reziliază acum, mai are de luat banii pe iunie și iulie. Sunt aproape 300.000 de euro”.
Vlad Chiriches to FCSB? |#1
23.06.2023 - 12:49 Uhr
Gigi Becali a sperat că îl va lua gratis pe Vlad Chiricheș, după retrogradarea lui Cremonese în Serie B, însă acest lucru nu se poate întâmpla, deoarece clubul italian solicită o sumă de bani. Afaceristul din Pipera nu a primit bine această informație, iar italienii anunță că FCSB s-ar fi retras din cursa pentru transferul internaționalului.
FCSB don't want to pay to bring back Chiriches
Vlad Chiriches to FCSB? |#2
06.07.2023 - 10:08 Uhr
Între timp, Chiricheș și-a reziliat contractul cu Cremonese, anunță Futbol Italiano, care citează celebra publicație SkySport. Totodată, Simone Giaccatta, directorul sportiv al clubului, a vorbit despre viitorul fundașului român și a dezvăluit că nu au existat oferte pe numele acestuia în această vară.
Vlad Chiricheș are șanse mari să revină la FCSB, mai ales după ce a ajuns la un acord de reziliere a contractului cu Cremonese, după doar un an de la transfer.
  Post-Optionen
Den kompletten Thread wirklich löschen?

  Paten-Optionen
Möchtest Du den Beitrag wirklich löschen?
  Diesen Beitrag alarmieren
  Diesen Beitrag alarmieren
  Diesen Beitrag alarmieren
  Lesezeichen
  Abonnierte Threads
  Guter Beitrag
  Guter Beitrag
  Guter Beitrag
  Post-Optionen
Nutze die Thread-Suche, wenn Du diesen Post in einen anderen Thread verschieben möchtest. Drücke Thread erstellen, wenn aus diesem Post ein eigenständiger Thread werden soll.